A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ДНЗ "Центр легкої промисловості
та побутового обслуговування населення м. Житомира"

Розпочато відродження професійної освіти в Україні

Дата: 11.02.2021 13:18
Кількість переглядів: 146

Фото без опису        9 лютого у  Києві відбувся Партнерський форум «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями», мета якого  – визначення стратегічних цілей розвитку освіти в період проведення адміністративно-територіальної реформи й децентралізації влади в Україні, обговорення широкого кола найбільш актуальних питань реформування галузі.

   Значну увагу на форумі було приділено проблемам розвитку та модернізації професійно-технічної  освіти  України. 

       У відкритті форуму взяв участь і виступив Президент України Володимир Зеленський.

     В роботі форуму взяли участь міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, представники Міністрства розвитку громад і територій, члени комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, представники Національної академії педагогічних наук,

      Подаємо інформацію про роботу форуму, опубліковану на сайті МОН (https://mon.gov.ua/)

     Для розвитку та модернізації професійно-технічної освіти важливим є налагодження державно-приватного та соціального партнерства на засадах співфінансування і спільного управління закладами. Однією з форм такого партнерства є здобуття професійної освіти за дуальною формою навчання. МОН залишає це в пріоритетах своєї діяльності і у 2021 році.

На цьому наголосив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет під час освітнього форуму, який відбувся сьогодні, 9 лютого 2021 року, в Києві.

«На сьогодні 217 закладів професійно-технічної освіти застосовують дуальну форму навчання, де навчається 12 395 осіб. Частка працевлаштованих випускників у 2020 році становить 83%. Одним із напрямів підвищення якості підготовки робітничих кадрів є створення навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням. На створення НПЦ було виділено 100 млн грн. Із 53 запланованих навчально-практичних центрів уже відкрито 49», – зазначив Сергій Шкарлет.

    Окрім підготовки кваліфікованих робітників за дуальною формою, під час заходу учасникам розповіли про пріоритетні зміни, які чекають на сферу.

«Важливим напрямом для нас сьогодні є професійно-технічна освіта. За ці роки про неї фактично забули і можна сказати майже зруйнували. Як наслідок, сьогодні нашій країні катастрофічно бракує кваліфікованих робочих кадрів. Тож спільно з представниками цієї ланки була створена Стратегія і розпочато відродження професійної освіти в Україні», – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Міністр Сергій Шкарлет поінформував, що наприкінці грудня колегія Міністерства освіти і науки схвалила Стратегію розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року. Вона визначає чотири ключові напрями, за якими відбуватиметься оновлення системи профтехосвіти впродовж наступних кількох років. Наразі документ готується до затвердження рішенням Уряду.

Під час Форуму учасникам також розповіли, що наразі фінансування та управління профтехами може відбуватись у кілька способів. Наприклад, для оновлення інфраструктури заклади профосвіти можуть подаватися на створення навчально-практичних центрів за кошти держбюджету, залучати ресурси місцевих бюджетів або бізнес-компаній. Крім того, поповнювати спецфонди вони можуть надаючи платні послуги або навчаючи учнів за дуальною формою.

Нагадаємо, що за ініціативою Президента Володимира Зеленського Міністр Сергій Шкарлет презентував стратегію розвитку освітньої галузі на 2021 рік.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень