A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ДНЗ "Центр легкої промисловості
та побутового обслуговування населення м. Житомира"

Минуле та сучасне ДНЗ «Центру легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира»

Початок XX століття потребував розвитку технічної освіти, кваліфікованої підготовки робітників для виробництва, що розвивалося швидкими темпами.

У жовтні 1936 року у газеті «Радянська Волинь» з’являється оголошення: «Житомирська панчішна фабрика (вул. К. Лібкнехта, 154) проводить набір учнів до школи ФЗУ (фабрично-заводського учнівства). Приймаються особи 1919-1920 років народження з освітою 6-7 класів семирічки. Уже через рік було підготовлено випускників, які направлялися працювати в цехи фабрики. Цей навчальний заклад став центром підготовки кваліфікованих робітників як основних так і допоміжних професій.

Під час Другої світової війни значна кількість ремісничих і технічних училищ Житомирщини була евакуйована на схід. В період тимчасової німецько - фашиської окупації фабрика була зруйнована на 80%. Після визволення Житомира у 1944 році фабрика поновлює свою роботу, а разом з нею і школа ФЗУ. Перший повоєнний випуск школи ФЗУ випустив будівельників та робітників оновлених професій, які піднімали фабрику з руїн.

Наказом Міністра легкої промисловості СРСР від 26 вересня 1973 року №523 школу фабрично-заводського учнівства реформовано в професійно-технічне училище Житомирської панчішної фабрики «Комсомолка». За завданням Міністерства легкої промисловості України професійне училище одночасно з підготовкою основних професій для Житомирської панчішної фабрики веде підготовку робітничих кадрів для новобудов легкої промисловості України м. Броварів, м. Київ, м. Шахтарськ та ін..

З 1986 року підготовка робітничих кадрів ПТУ ведеться з одержанням середньої освіти і училище підпорядковується обласному управлінню профтехосвіти.

З 1 вересня 2004 року училище реформовано в Житомирський професійний ліцей легкої промисловості.

Наказом № 185 від 23.06.2017р. «Про реорганізацію професійно – технічних навчальних закладів м. Житомира» до Житомирського професійного ліцею легкої промисловості було приєднано Житомирський професійний ліцей сфери послуг. З 26 грудня 2018 року заклад  реорганізовано в ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира», який очолює Олег Ігорович Старинець.

Наш центр - це широкий ассортимент повсякденного та ошатного одягу для людей різного віку, витонченість форм, контраст кольорів, неповторність візерунку вишиванок, елегантних головних уборів,  це ефектна зачіска та художній манікюр, які підкреслюють індивідуальність.

В навчальному закладі добре розуміють, що людині, яка опановує професію кравця, закрійника, модистки головних уборів, вишивальника та перукаря - манікюрника треба бути знайомою з народною творчістю,  традиціями, з усім тим, що становить духовну скарбницю українського народу.

ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира» здатний забезпечувати потреби місцевого ринку праці кваліфікованими робітниками. Випускники уже з перших днів роботи за фахом можуть успішно і творчо вирішувати задачі професійної діяльності.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень