A A A K K K
для людей з порушеннями зору
ДНЗ "Центр легкої промисловості
та побутового обслуговування населення м. Житомира"

Пожежна безпека в осінньо-зимовий період

Дата: 27.04.2023 09:58
Кількість переглядів: 23

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ОСІННЬО-ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

Основні причини від яких виникають пожежі в осінньо-зимовий період –  перенавантаження або несправність електромережі та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення, паління в ліжку. Щоб такого не трапилося, необхідно суворо дотримуватися встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті. Це слід виконувати кожному:

Ніколи не паліть у ліжку. Пам'ятайте, сигарета і алкоголь - активні співучасники пожежі.Не паліть на балконі і не кидайте недопалки вниз. Ніколи не залишайте без нагляду ввімкнені електроприлади. Слідкуйте за справністю електропроводки, не перевантажуйте електромережу, не допускайте застосування саморобних електроприладів і «жучків».· Не закривайте електролампи і інші світильники папером і тканинами. Не захаращуйте меблями, обладнанням та іншими горючими матеріалами (горючими рідинами) балкони (лоджії), а також евакуаційні виходи і сходи.Не влаштовуйте склади горючих матеріалів в підвалах і цокольних поверхах, якщо вхід до них неізольований від загальних сходових кліток.·Не залишайте дітей без нагляду, навчіть їх правилам користування вогнем.·При найменшому запаху газу на кухні або в квартирі не запалюйте світло, не використовуйте відкритий вогонь - негайно провітріть приміщення, закрийте газовий кран і викличте газову службу або службу порятунку.

Вже розпочато опалювальний сезон. А пічне опалення завжди створювало і створює чимало проблем населенню, особливо в сільській місцевості, де у багатьох будинках є піч – об’єкт підвищеної пожежної небезпеки.

Тому фахівці Служби Порятунку нагадують правила пожежної безпеки при експлуатації печей.

Перед початком опалювального сезону всі печі повинні бути відремонтовані і ретельно перевірені. Пам’ятайте – наслідки пожежі непорівнянні з витратами на ремонт вашого «домашнього вогнища». Щоб уникнути біди, не слід залишати без нагляду розтоплені печі та накаляти їх, також експлуатувати печі без протипожежної розділки, використовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини. Крім того, не можна топити печі з відкритими дверцятами, сушити на них одяг, дрова та інші матеріали, а поверхні опалювальних приладів і димових труб необхідно систематично очищати від пилу і білити. Біля кожної печі перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м.

При виникненні пожежі негайно телефонуйте за номером службипорятунку «101» чітко повідомте, що горить, адресу і своє прізвище. Пам'ятайте, що пожежу легше попередити, ніж загасити!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень