За яких умов проводиться позачергова атестація педагогічного працівника?
За яких умов проводиться позачергова атестація педагогічного працівника?
Позачергова атестація проводиться за ініціативою педагогічного працівника або керівника закладу освіти.
За ініціативою керівника закладу освіти проводиться позачергова атестація педагогічного працівника у випадках наявності підстав, які свідчать про зниження якості його педагогічної діяльності, що визначаються за результатами аналізу виконання ним посадових обов’язків, передбачених посадовою інструкцією.
Позачергова атестація за ініціативою педагогічного працівника може проводитися у випадках, якщо освітній рівень, стаж роботи на педагогічних посадах відповідає вимогам зазначеним у пунктах 8, 9 першого розділу Положення про атестацію педагогічних працівників.
Або за наявності однієї з таких умов:
- визнання переможцем, лауреатом фінальних етапів всеукраїнських, міжнародних, регіональних фахових конкурсів;
- наявності освітньо-наукового / освітньо-творчого, наукового ступеня;
- успішного проходження сертифікації.
Для проведення позачергової атестації за ініціативою педагогічного працівника ним подається до атестаційної комісії заява у паперовій чи електронній формі (зразок заяви у додатку 1 до Положення про атестацію педагогічних працівників) до 20 грудня.
Атестаційна комісія І рівня затверджує окремий список педагогічних працівників, які підлягають позачерговій атестації, визначає строки проведення атестації та подання документів, за потреби вносить зміни до графіка своїх засідань.
Міжатестаційний період не може бути меншим ніж 3 роки, крім випадків проведення позачергової атестації за ініціативою педагогічного працівника.
Підготовлено за матеріалами Положення
про атестацію педагогічних працівників,
затвердженого наказом МОН України
09.09.2022 № 805 (у редакції наказу
МОН України від 10.09.2024 № 1277)