Дзвін пам'яті.
Література, присвячена памя'ті жертв політичних репресій
У книзі Леоніда Місінкевича «Реабілітація жертв політичних репресій в Україні» на основі широкого кола документальних матеріалів проаналізований механізм відновлення в правах репресованих, визначені етапи проведення реабілітації в суспільстві.
Книга Григорія Костюка «Сталінізм в Україні» написана в 1950-х роках і в 1960 р. була опублікована англійською мовою у трьох видавництвах. У 1995 році вперше побачила світ українською мовою в Україні. У своєму дослідженні автор на підставі джерельних матеріалів переконливо доводить, що російський імперіалізм породив тоталітаризм –режим репресій і терору. За його переконанням, радянський режим в Україні (як і в інших республіках колишнього радянського СРСР) був війною більшовицької держави з народом. Автор робить спробу вивчення теорії, тактики і стратегії більшовизму в національному питанні, систематизує матеріали і факти доби сталінізму і дає їм політичний аналіз.
Книжка «Україна в добу «Великого терору», що охоплює деякі аспекти історії «великого терору» в Україні, є підсумком дослідницького проекту, а також багаторічних особистих напрацювань членів авторського колективу.
Дивіться також бібілотграфічний покажчик "репресії в Україні"