Мінна загроза: чого остерігатися і як діяти
Шахеди, касетні елементи ракет і не тільки. Мінна загроза для тилу: чого остерігатися і як діяти в разі виявлення вибухонебезпечних предметів
Мінна загроза часто здається надто далекою для тилових міст України, однак це уявлення є хибним.
У великій війні з росією ймовірність натрапити на небезпечний об'єкт загрожує не лише жителям прифронтових або деокупованих територій. Бо розмаїття вибухонебезпечних предметів вражає, а російські удари вглиб України залишаються регулярними.
Серед таких предметів можуть бути не лише міни, але і уламки бойових частин шахедів та будь-яких інших дронів-камікадзе, десятки яких щоночі збивають в українському небі.
Це також схожі на кульки чи м’ячики касетні елементи далекобійних ракет, якими Росія б'є по різних регіонах України, а також гранати та інші види небезпечного озброєння.
Навіть знайдені за сотні кілометрів від фронту, усі вони вимагають однаково відповідального і обережного алгоритму дій: стій, не чіпай, телефонуй 101.
Фахівці ДСНС відносять до вибухонебезпечних предметів довгий перелік об'єктів, які є однаково небезпечними, як поблизу зони бойових дій, так і далеко від неї.
Тож на тлі поточної війни вибухонебезпечні предмети можуть очікувати на людину в будь-якому місці.
Навіть у місцях колишніх боїв, зокрема на Київщині та в інших регіонах України, через певний проміжок часу непомічені раніше міни або інші вибухонебезпечні предмети підіймаються на поверхню грунту.