Минуле та сучасне ДНЗ «Центру легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира»
Початок XX століття потребував розвитку технічної освіти, кваліфікованої підготовки робітників для виробництва, що розвивалося швидкими темпами.
У жовтні 1936 року у газеті «Радянська Волинь» з’являється оголошення: «Житомирська панчішна фабрика (вул. К. Лібкнехта, 154) проводить набір учнів до школи ФЗУ (фабрично-заводського учнівства). Приймаються особи 1919-1920 років народження з освітою 6-7 класів семирічки. Уже через рік було підготовлено випускників, які направлялися працювати в цехи фабрики. Цей навчальний заклад став центром підготовки кваліфікованих робітників як основних так і допоміжних професій.
Під час Другої світової війни значна кількість ремісничих і технічних училищ Житомирщини була евакуйована на схід. В період тимчасової німецько - фашиської окупації фабрика була зруйнована на 80%. Після визволення Житомира у 1944 році фабрика поновлює свою роботу, а разом з нею і школа ФЗУ. Перший повоєнний випуск школи ФЗУ випустив будівельників та робітників оновлених професій, які піднімали фабрику з руїн.
Наказом Міністра легкої промисловості СРСР від 26 вересня 1973 року №523 школу фабрично-заводського учнівства реформовано в професійно-технічне училище Житомирської панчішної фабрики «Комсомолка». За завданням Міністерства легкої промисловості України професійне училище одночасно з підготовкою основних професій для Житомирської панчішної фабрики веде підготовку робітничих кадрів для новобудов легкої промисловості України м. Броварів, м. Київ, м. Шахтарськ та ін..
З 1986 року підготовка робітничих кадрів ПТУ ведеться з одержанням середньої освіти і училище підпорядковується обласному управлінню профтехосвіти.
З 1 вересня 2004 року училище реформовано в Житомирський професійний ліцей легкої промисловості.
Наказом № 185 від 23.06.2017р. «Про реорганізацію професійно – технічних навчальних закладів м. Житомира» до Житомирського професійного ліцею легкої промисловості було приєднано Житомирський професійний ліцей сфери послуг. З 26 грудня 2018 року заклад реорганізовано в ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира», який очолює Олег Ігорович Старинець.
Наш центр - це широкий ассортимент повсякденного та ошатного одягу для людей різного віку, витонченість форм, контраст кольорів, неповторність візерунку вишиванок, елегантних головних уборів, це ефектна зачіска та художній манікюр, які підкреслюють індивідуальність.
В навчальному закладі добре розуміють, що людині, яка опановує професію кравця, закрійника, модистки головних уборів, вишивальника та перукаря - манікюрника треба бути знайомою з народною творчістю, традиціями, з усім тим, що становить духовну скарбницю українського народу.
ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування м. Житомира» здатний забезпечувати потреби місцевого ринку праці кваліфікованими робітниками. Випускники уже з перших днів роботи за фахом можуть успішно і творчо вирішувати задачі професійної діяльності.